PCS Racing R7 & R8 (R) - Karlskoga Motorstadion
HeatOpen Pit
TypePractice
Start2013-07-05 11:25
944 Cup + Challenge klass 1 + Challenge klass 2 + Grupp 7 + Grupp 8a + Grupp 8b + Grupp 8c + Grupp 8d + PCSR Funktionärer
P # Class Name Fastest Diff Last Laps
1 55 Challenge klass 2 Fredrik Behring 1:09.759 1:12.323 11
2 30 Challenge klass 1 Johan von Berens 1:10.564 + 0.805 1:19.551 13
3 42 Grupp 7 Jan-Terje Larsen 1:11.003 + 1.244 1:13.941 5
4 553 Challenge klass 2 Fredrik Thorsteinsen 1:11.611 + 1.852 1:12.445 10
5 52 Challenge klass 2 Kenneth Pantzar 1:11.691 + 1.932 1:12.150 12
6 963 Challenge klass 2 Per Øivind Seeberg 1:11.992 + 2.233 1:18.862 12
7 51 Challenge klass 2 Pelle Mattsson 1:13.408 + 3.649 1:40.242 15
8 59 Grupp 8d Henrik Fries 1:13.530 + 3.771 1:14.118 6
9 28 Grupp 8b John Carlsson 1:13.597 + 3.838 1:18.641 8
10 86 Grupp 8b Peter Gustafsson 1:13.965 + 4.206 1:14.138 15
11 71 Grupp 8d Dan Granerfeldt 1:13.984 + 4.225 1:15.892 14
12 84 Grupp 8c Anders Zimdahl 1:14.788 + 5.029 1:15.168 6
13 39 Grupp 8b Roy Andersson 1:15.010 + 5.251 1:15.075 18
14 AJ PCSR Funktionärer Arne Jensen 1:15.267 + 5.508 1:16.011 9
15 72 Grupp 8b Mattias Åkerberg 1:15.288 + 5.529 1:15.714 11
16 LL PCSR Funktionärer Lars Lewen 1:17.492 + 7.733 1:18.488 13
17 Fnk13 PCSR Funktionärer Hans Clasén 1:17.692 + 7.933 1:17.692 7
18 16 Grupp 8a Robert Persson Östlund 1:17.709 + 7.950 1:21.007 10
19 69 Grupp 8a Gilbert Svensson 1:18.061 + 8.302 1:19.117 15
21 37 Grupp 8d Bertil Lundin 1:25.080 + 15.321 1:25.080 10
22 5 Grupp 8a Carl Wohlén 1:25.867 + 16.108 1:27.520 9
23 X95 Grupp 8c Ivar Gislerud 1:42.300 + 32.541 7:22.774 3
24 25 Challenge klass 1 Lars Gustafsson
25 33 Grupp 8b Anders Kaarle
26 65 Challenge klass 1 Magnus Landell
27 91 Challenge klass 1 Roger Hyden
28 92 Challenge klass 1 Carl-Olov Carlsson
29 2 Challenge klass 2 Gustav Lund
30 45 Challenge klass 2 Pär Dahlborn
31 60 Challenge klass 2 Franck Århage
33 993 Grupp 7 Per Christian Wenke
35 34 Grupp 8b Olof Kaarle
36 36 Grupp 8b Paul Eriksson
37 83 Grupp 8b Gerry Dahlgren
38 88 Grupp 8b Peter Nilsson
39 77 Grupp 8c Lars-Erik Wogsted
40 89 Grupp 8d Frode William Jenssen
41 43 944 Cup Trond Cato Mellegård
42 61 944 Cup Geir Gillebo
43 4 Grupp 8a Carl Wohlen
44 12 Grupp 8a Robin Sundkvist
Colors
FastestResults are not official
2nd fastest
3rd fastest
4th fastest